Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

WŁĄCZ SIĘ W POMOC NA RZECZ WALKI Z COVID-19

WŁĄCZ SIĘ W POMOC NA RZECZ WALKI Z COVID-19

Pandemia koronawirusa wyzwoliła w Polsce znaczący wzrost włączania w pomaganie.

Wiele organizacji pozarządowych, jak również firm organizuje kompleksową pomoc osobom szczególnie potrzebującym wsparcia. W pomaganie zaangażowało się także wile osób z dotychczasowym niewielkim doświadczeniem zachowań altruistycznych i filantropijnych.

Jeśli szukasz pomysłu na to jak zaangażować się w pomaganie, wskazujemy kilka wybranych możliwości z naszej najbliższej okolicy:

>> POMAGAJ PO SĄSIEDZKU!

Czy znasz swoich sąsiadów? Może za Twoją ścianą mieszka ktoś, kto szczególnie potrzebuje pomocy, a boi się lub wstydzi poprosić o wsparcie? Zrób pierwszy krok! Zapukaj i spytaj, albo wywieś kartkę z propozycją pomocy. Możesz też skontaktować się z podmiotem organizującym pomoc sąsiedzką.

1. POMOC SĄSIEDZKA W SOPOCIE

Wolontariuszy koordynuje: Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu:

tel. 729 863 777 | mail: p.szczepanska@wolontariat.sopot.pl: poniedziałek – czwartek w godz. 8.30-17.00, piątki godz. 8.30-15.00

Szczegóły znajdziesz TUTAJ

2. WIDZIALNA RĘKA TRÓJMIASTO

Grupa na Fb, której celem jest zrzeszenie i połączenie osób potrzebujących pomocy i gotowych ją zaoferować na terenie Trójmiasta:

Szczegóły znajdziesz TUTAJ

3. WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD

Dołącz do wolontariuszy POKOJOWEGO PATROLU WOŚP:

Szczegóły znajdziesz TUTAJ

4. PIES W KORONIE

Grupa na Fb, której celem jest pomoc w wyprowadzaniu psa lub przejęciu tymczasowej opieki nad zwierzęciem od osób potrzebujących tego typu wsparcia, w związku odbywaniem przymusowej kwarantanny lub poddaniem się samoizolacji, obawami wyjścia z domu, przeziębieniem, chorobą, niepełnosprawnością, czy posiadaniem małego dziecka:

Szczegóły znajdziesz TUTAJ

>> SZYJ I/LUB DOSTARCZAJ MASKI!

1. Na Pomorzu trwa akcja #ngosySZYJĄMASKI3city. Włączyło się w nią prawie 1000 osób, w tym 700 wolontariuszy szyjących z Trójmiasta, Bytowa, Lęborka, Malborka, Prabut, Słupska, Sztumu, powiatu tczewskiego i Wejherowa, szyjących maski ochronne dla chętnych placówek w Trójmieście.

Wolontariuszy koordynuje Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku:

gdansk@wolontariatgdansk.pl, jastrzebska@wolontariatgdansk.pl knitter@wolontariatgdansk.pl  

Szczegóły znajdziesz TUTAJ

2. W Sopocie maski dla służb medycznych szyje także Hufiec Sopot ZHP. Masz maszynę i umiejętności szycia? Dołącz do sopockich Harcerzy! Dostaniesz instrukcję szycia maski i materiały. Gotowe maseczki Harcerze dostarczą potrzebującym ośrodkom.

Zgłoszenia pod tel. 605 393 710

Szczegóły znajdziesz TUTAJ

 >> WSPIERAJ DZIAŁANIA CARITAS ARCHIDIECEZJI GDAŃSKIEJ!

1. Centrum Kryzysowe – Pomoc dla Seniora

wpłać datek na zakup pożywienia, lekarstw, innych rzeczy dla osób potrzebujących, w szczególności dla seniorów

Szczegóły znajdziesz TUTAJ

2. Paczka Bezdotykowa – pomoc dla potrzebujących

Szczegóły znajdziesz TUTAJ

3. Zakup maseczek chirurgicznych dla Domu Hospicyjnego im. św. Józefa w Sopocie oraz dla Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych w Gdańsku i w Gdyni

Szczegóły znajdziesz TUTAJ

>> WSPIERAJ POMORSKIE SZPITALE!

Poznaj system wspomagania szpitali w informowaniu o aktualnych potrzebach, zadeklaruj swoją pomoc i działaj

Szczegóły znajdziesz TUTAJ

>> KUP KSIĄŻKĘ „MEGAMOCNI GOTUJĄ” I WSPIERAJ ZAKUP RESPIRATORÓW DLA UNIWERSYTECKIEGO CENTRUM KLINICZNEGO W GDAŃSKU!

Megamocni Gotują to publikacja przygotowana przez zespół 50 osób. Znajdują się w niej 33 przepisy na przepyszne, zdrowe potrawy dla Małych i Dużych, przygotowane w znacznej mierze przez dzieci i ich rodziców. Cena książki to Cena książki to 28 złotych, z których 50% zostanie przeznaczone na Atomową Nikolę, a 50% oraz każda złotówka wpłacona ponad kwotę bazową na zakup respiratorów dla Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Wpłat należy dokonywać na numer konta: 94 1090 1098 0000 0001 2290 6777. Tytuł przelewu: „KSIĄŻKA, imię+nazwisko, adres e-mail”. By dostać swój egzemplarz, należy wysłać potwierdzenie przelewu na kontakt@strd.pl.

Szczegóły znajdziesz TUTAJ

>> WPŁAĆ DAROWIZNĘ NA FUNDUSZ INTERWENCYJNY WOŚP!

Fundacja WOŚP ogłosiła powstanie Funduszu Interwencyjnego na rzecz walki z epidemią koronawirusa, na który składają się pieniądze od współpracujących firm. Od 1 kwietnia fundusz został otwarty na możliwość wpłat przez osoby fizyczne. Wszyscy, którzy chcą mogą wesprzeć Orkiestrę w realizacji pomocy dla polskich szpitali walczących z koronawirusem.

Fundusz Interwencyjny WOŚP można zasilić na 3 sposoby:

1.Poprzez bezpośrednią wpłatę na rachunek bankowy:

mBank 14 1140 1010 0000 5244 4400 1007
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Ul. Dominikańska 19c, 02-738 Warszawa
Tytuł wpłaty: Fundusz interwencyjny – koronawirus

2. Poprzez jednorazową wpłatę za pomocą strony wpłacam.wosp.org.pl – znajdują się na niej mechanizmy przekazanie pieniędzy przez Internet: PayU, PayPal i Polcard.

3. Poprzez zbiórkę prowadzoną na Facebooku https://www.facebook.com/donate/2924904614223517 

Szczegóły znajdziesz TUTAJ

Przeczytaj artykuł ngo.pl [klik->] „Jak pomagać w czasie epidemii?” – zainspiruj się, aktualizuj informacje w sieci i DZIAŁAJ!

Close Menu