Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

SOPOCIANIE SOPOCIANOM 1,5%

W Sopocie nieprzerwanie od 2009 r. zachęcamy mieszkańców miasta do przekazywania 1,5% należnego podatku na rzecz lokalnie działających organizacji pożytku publicznego.

W roku 2024 uprawnionych do pozyskania 1,5% należnego podatku są 42 organizacje pożytku publicznego z siedzibą w Sopocie. Działają w obszarach: pomoc społeczna, edukacja, kultura, sport, ochrona zwierząt, wychowanie, profilaktyka uzależnień. Swoim wsparciem obejmują dzieci i młodzież, seniorów, osoby niepełnosprawne i chorujące. Organizują bezpłatną ofertę kulturalną, zajęcia sportowe, czy też opiekę dla potrzebujących. Pomagają w rozwijaniu pasji i zainteresowań, niosą pomoc tam, gdzie jest taka potrzeba.

Możliwość przekazania 1,5% należnego podatku to prosta droga zaangażowania w sprawy Sopotu, do podziękowania organizacjom za ich działalność, a jednocześnie konkretne wsparcie finansowe, dzięki któremu mogą działać dalej. Przekazane 1,5% podatku, z pewnością „zaprocentuje” – zdziała wiele dobra dla wszystkich tych, którzy dziś korzystają ze wsparcia sopockich organizacji pożytku publicznego.

Poznaj [klik->] sopockie organizacje pożytku publicznego, zdecyduj, komu udzielisz wsparcia i WSPIERAJ LOKALNIE!

CO ZROBIĆ, BY PRZEKAZAĆ 1,5% SOPOCKIEJ OPP?

1. Zweryfikuj swoje rozliczenie przygotowane przez Krajową Administrację Skarbową

2. Rozliczyć się samodzielnie

3. Złóż w Urzędzie Skarbowym deklarację [klik->] PIT-OP jeśli jesteś emerytem/-ką lub rencistą/-ką i rozlicza Cię organ rentowy (ZUS)

EMERYCI I RENCIŚCI ROZLICZANI PRZEZ ZUS RÓWNIEŻ MOGĄ PRZEKAZAĆ SWÓJ 1,5%

W 2024 r. emeryci i renciści, którzy uzyskali dochody wyłącznie od organu rentowego i nie korzystają z innych odliczeń a chcą przekazać 1,5% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego mogą to zrobić bez zbędnych formalności.

Wystarczy złożyć (papierowo lub elektronicznie) do Urzędu Skarbowego deklarację [klik->] PIT-OP , na której należy wskazać WYŁĄCZNIE KRS wybranej Organizacji Pożytku Publicznego oraz swoje dane identyfikacyjne.

Close Menu