Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

GALA SOPOCKIEGO WOLONTARIATU

Na dzień 5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza ustanowiony 17 grudnia 1985 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. To święto Wolontariuszy i Wolontariuszek, podczas którego w sposób szczególny pamięta się o społecznikach, ochotnikach, aktywistach i dziękując im w sposób szczególny za poświęcony czas, energię, zasoby i umiejętności.

W Sopocie, w miesiącu grudniu nieprzerwanie od 2009 r. organizowana jest Gala Sopockiego Wolontariatu. Po raz pierwszy odbyła się 7 grudnia 2009 r. w Sali Herbowej Urzędu Miasta Sopotu.

Kolejne lata przynosiły różnorodne formuły świętowania: debaty, dyskusje, wystawy zdjęć, prezentacje spotów o sopockim wolontariacie,  koncerty, świąteczny tort. W każdym jednak roku clue wydarzenia stanowi ogłoszenie wyników konkursu o tytuł Sopockiego Wolontariusza Roku (w kategorii indywidualnej i grupowej), Koordynatora Wolontariatu oraz organizacji/instytucji przyjaznej wolontariuszom.

Sopockie święto wolontariuszy to także czas na rozmowy, wymianę doświadczeń i integrację. Wieczór od lat umila integracyjny poczęstunek oraz lokalnie działający chór lub zespół muzyczny.

W roku 2024 Gala Sopockiego Wolontariatu odbędzie się 14 grudnia o godz. 16.00 w Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.

Close Menu