Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

Otwarcie Leśnego Szlaku Kuracyjnego

Otwarcie Leśnego Szlaku Kuracyjnego

Zapraszamy wszystkich mieszkańców, a także kuracjuszy i przebywających w Sopocie gości, na pierwszy spacer Leśnym Szlakiem Kuracyjnym. Spacer odbędzie się we wtorek, 26 marca o godz. 16.00. Start przy schodach przy ul. Moniuszki. Podczas spaceru będzie okazja do wypróbowania dostępnych na szlaku urządzeń rekreacyjnych.

Zgodnie z wytyczonym w Strategii Rozwoju Miasta i oczekiwanym przez mieszkańców kierunkiem, Sopot rozwija się jako kurort. W przestrzeni miejskiej przez cały rok dostępne są tereny zielone, plaże, siłownie pod chmurką czy drogi i ścieżki rowerowe. W ubiegłym roku stworzyliśmy Nadmorski Szlak Kuracyjny z licznymi miejscami do rekreacji, tężniami solankowymi czy ogrodem sensorycznym. Teraz dostępny będzie również Leśny Szlak Kuracyjny – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, pełniąca funkcję prezydentki Sopotu.

Leśny Szlak Kuracyjny to dwie trasy o podobnym stopniu trudności, które mają swój początek przy schodach, przy ul. Moniuszki. Na obu trasach ustawione zostały urządzenia do ćwiczeń i rekreacji. Spacer po lesie (lasoterapia) sprzyja wyciszeniu, wzmacnia układ odpornościowy, dodaje energii oraz wspiera organizm w leczeniu różnych dolegliwości.

POBIERZ [KLIK->] MAPA – SZLAKI LEŚNE – LASOTERAPIA

Powyższa informacja stanowi komunikat prasowy Urzędu Miasta Sopotu BIP/0530/63/24/MN

Close Menu