Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie 2021

Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie 2021

Pomorska Koalicja na Rzecz Zdrowia Psychicznego w dniach 11-20 września 2021 r. serdecznie zaprasza na obchody [klik->] Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie, będące częścią pomorskiej kampanii społecznej pod hasłem „Odmień swoją głowę”! 

Dane naukowe wskazują, że co trzeci człowiek miał, ma lub będzie miał problemy ze zdrowiem psychicznym. Nie możemy więc zakładać, że ten problem nas nie dotyczy. Tym bardziej teraz, w okresie pandemii, temat ten nabiera szczególnego znaczenia. Każdy z nas doświadczył przecież społecznych skutków samoizolacji związanej z pojawieniem się wirusa Sars-CoV-2, a część – kryzysu psychicznego. Dlatego zapraszamy Państwa serdecznie do zapoznania się z tegorocznymi wydarzeniami i korzystania z propozycji.

[klik->] Marsz dla Zdrowia Psychicznego #poGodność pod Patronatem Fundacji eF Kropka z udziałem Orkiestry Dętej Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie oraz Pani Akceptacji.

[klik->] Festyn Tolerancji w Sopocie 12 września 2021 r.  na Skwerze Kuracyjnym przy Sopockim MOLO. Podczas festynu zapraszamy na wystawę Małgorzaty Kotłowskiej, Nicolasa Szopińskiego, Magdaleny Głażewskiej a o godz. 13.00 zapraszamy do przejścia przez symboliczne Drzwi do Tolerancji.

13 września 2021 r. zapraszamy na [klik->] konferencję „Zdrowie psychiczne – nowa kultura pomagania”, która odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w godzinach 10.00-14.00.

14-15 września 2021 zapraszamy na [klik->] V Forum SamopomocyCelem Forum jest wymiana doświadczeń w organizacji i realizacji działań samopomocowych na Pomorzu i w Polsce.

16 września 2021 skorzystaj z niepowtarzalnej okazji do zaprezentowania swojej twórczości oraz weź udział w [klik->] slamie poetyckim z okazji Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie.

Pełen harmonogram wydarzeń znajduje się w programie [klik->] TUTAJ

Dbając o inkluzywność Dni Solidarności przygotowujemy dla Państwa transmisję online ze wszystkich wydarzeń oraz bardzo ciekawe webinary między innymi  Katarzyna Chotkowska z fundacji eFkropka porozmawia z Państwem na temat „Łamania praw osób chorujących psychicznie w Polsce”  oraz Fundacja „Godność Pacjenta” porozmawia z Państwem o prawach rodziców i opiekunów dzieci chorujących psychicznie. 

W tym roku we współpracy z Fundacją Sztukowirówka mamy przyjemność zaprosić Państwa już 11.09 o 10:00 do „Strefy Twórczego komfortu  oraz 16.09 o 19:00 na Slam Poetycki w Klubie Desdemona w Gdyni

W tym roku mamy też przyjemność zaprosić Państwa 13 września o godzinie 18:00 na projekcje filmu „Po drugiej stronie dnia”. To film, który powstał, by zwrócić uwagę na szczególną grupę osób, które doświadczyły kryzysów psychicznych. Projekcji filmu towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserem oraz dyskusja, w której udział wezmą Mateusz Biernat, Roman Ludkiewicz, Maciej Sikorski i Marcin Żółtowski.

Ważnym punktem programu w tegorocznej edycji jest, również seria wydarzeń w Ogrodzie „Bez Pośpiechu” przy ul. Bernadowskiej 15A. Przewidujemy m.in: Spotkanie z psychoterpaeutą „jak rozumieć kryzys psychiczny w relacji dziecko – rodzic „, Warsztaty Halo To ja z Gosią Golińską, Warsztaty psychodietetyczne, tai chi, teatralne, mindfulness, Maraton literacki, Cafe Socrates i wiele innych.

DO POBRANIA:

[klik->] Zaproszenie_Dni_Solidarności_2021

[klik->] Harmonogram Dni Solidarności 2021

[klik->] Plakat Dni Solidarności 2021

Close Menu