Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

SOPOCKIE SERCE 2020 PODCZAS KONCERTU DLA MIESZKAŃCÓW SOPOTU

SOPOCKIE SERCE 2020 PODCZAS KONCERTU DLA MIESZKAŃCÓW SOPOTU

Nagrodę „Sopockie Serce” 2020 Prezydent Miasta Sopotu przyzna podczas „Koncertu dla Mieszkańców – Pamiętajmy o Osieckiej”, który odbędzie się 12 września, o godz. 18.00 w Operze Leśnej.

Nagrodę „Sopockie Serce” Prezydent Miasta Sopotu ustanowił w roku 2006 r. Od tego czasu przyznawana jest corocznie organizacji pozarządowej za znaczące osiągnięcia na rzecz miasta i jego mieszkańców. Do tej pory Prezydent „Sopockim Sercem” odznaczył 14 sopockich organizacji pozarządowych oraz przyznał 16 wyróżnień.

Zobacz [klik->] Kalendarium Nagrody Sopockie Serce

Tegoroczna edycja była wyjątkowa. Do Nagrody zostało nominowanych 5 sopockich organizacji pozarządowych, które w sposób szczególny w roku epidemii koronawirusa zaangażowały się w działania na rzecz sopockiej społeczności oraz miasta Sopotu.

Wśród nich znalazły się:

  1. Fundacja Niesiemy Pomoc
  2. Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym SPON
  3. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział Sopot prowadzące Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Sopotkowo”
  4. Związek Harcerstwa Polskiego, Chorągiew Gdańska, Hufiec Sopot
  5. Stowarzyszenie Akademia Piłkarska

Wszystkim nominowanym serdecznie gratulujemy i dziękujemy za tę wyjątkową aktywność.

Przyznanie Nagrody „Sopockie Serce” nastąpi podczas „Koncertu dla Mieszkańców” 12 września, o godz. 18.00 w Operze Leśnej.

„Koncert dla Mieszkańców” to wydarzenie, które od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością i zainteresowaniem sopockiej widowni. Dedykowany sopocianom, w podziękowaniu za udany sezon letni, umożliwia kilkutysięcznej publiczności spotkania z interesującymi artystami i popularnym repertuarem. W tym roku tematem koncertu będzie twórczość Agnieszki Osieckiej, dobrze znana, choć wciąż odkrywana na nowo.

Teatr Atelier, miejsce, z którym Agnieszka Osiecka była mocno związana i któremu patronuje do dzisiaj, od 23 lat organizuje konkurs na interpretację Jej piosenek. To właśnie finaliści i finalistki tegorocznej edycji konkursu zaprezentują się na scenie w pierwszej części koncertu „Pamiętajmy o Osieckiej”.

W części drugiej sobotniego wieczoru swoje interpretacje piosenek Agnieszki Osieckiej zaprezentują Anna Dereszowska, Katarzyna Dąbrowska, Magdalena Smalara, Magda Umer i Katarzyna Zielińska.

Za muzyczną oprawę koncertu odpowiadać będzie zespół Jacka Piskorza oraz orkiestra Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot. Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Jerzy Satanowski.

Szczegółowe informacje [klik->] TUTAJ

Close Menu