Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

RUSZYŁ NABÓR WNIOSKÓW SOPOCKIEGO FUNDUSZU SĄSIEDZKIEGO 2022

RUSZYŁ NABÓR WNIOSKÓW SOPOCKIEGO FUNDUSZU SĄSIEDZKIEGO 2022

Rozpoczynamy nabór wniosków do Sopockiego Funduszu Sąsiedzkiego.

Sopocki Fundusz Sąsiedzki 2022 to szybki i prosty sposób na zdobycie finansowania do 1000zł na realizację inicjatywy mieszkańców.
Może to być np. zadbanie o wspólną przestrzeń zieloną, zorganizowanie integracyjnego spotkania, wystawy, rozwijania hobby łączącego sąsiadów, lub rozwiązanie wspólnego problemu.

Wystarczy:
1. Najważniejszy jest pomysł i znalezienie ludzi, którzy zaangażują się w projekt. Pomyślcie – jaką zmianę chcecie osiągnąć poprzez Wasze działania i jaki będzie miała wpływ na najbliższe otoczenie/społeczność/mieszkańców. Osób w grupie składającej wniosek musi być co najmniej 3.

2. Zapoznajcie się z regulaminem, wypełnijcie wniosek (od 21.03 dostępne na www.scop.sopot.pl) i przynieście do wybranego Domu Sąsiedzkiego. Jeśli będziecie mieć pytania – śmiało piszcie/dzwońcie do Koordynatorki Sopockich Domów Sąsiedzkich: sopockie.domy.sasiedzkie@sopot.pl/tel. 699 857 138

3. Komisja ma 10 dni roboczych na rozpatrzenie wniosku.

4. Jeśli wniosek uzyska pozytywną ocenę – podpisujecie porozumienie, otrzymujecie dofinansowanie i możecie zacząć działać.
Nabór wniosków – ciągły od 21.03.2022, do wyczerpania środków – kto pierwszy ten lepszy. 16 000 to pełna pula środków, czyli czekamy na co najmniej 16 inicjatyw.

Inicjatywy mogą być realizowane do 15 grudnia.
Spotkanie informacyjne:
21 marca lipca | godz. 17:00
Dom Sąsiedzki „Tęczowy Dom”
ul. 23 Marca 32c
Nie masz doświadczenia w pisaniu projektów? Nie martw się – opowiedz nam o swoim pomyśle – wesprzemy Cię w jego realizacji 🙂
Operatorem środków jest Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji. „Sopocki Fundusz Sąsiedzki”, czyli budżet partycypacyjny na lokalne inicjatywy społeczne utworzony w ramach zadania „Sopockie Domy Sąsiedzkie”, finansowany ze środków Gminy Miasta Sopotu.

REGULAMIN_SOPOCKIEGO_FUNDUSZU_SASIEDZKIEGO_2022

Close Menu