Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

Konsultacje projektu Programu Osłonowego Gminy Miasta Sopotu „Korpus Wsparcia Seniorów” na 2022 rok | 22 LUTEGO 2022

Konsultacje projektu Programu Osłonowego Gminy Miasta Sopotu „Korpus Wsparcia Seniorów” na 2022 rok | 22 LUTEGO 2022

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie zaprasza do konsultacji [klik->] projektu Programu Osłonowego Gminy Miasta Sopotu „Korpus Wsparcia Seniorów” na 2022 rok.

Przyjęcie Programu osłonowego jest niezbędnym elementem, by gmina M. Sopot mogła przystąpić do realizacji w roku 2022 rządowego programu „Korpus Wsparcia Seniorów”, a co za tym idzie – by otrzymała dofinansowanie na jego realizację. Program jest elementem polityki społecznej państwa w zakresie wsparcia działań na rzecz seniorów niesamodzielnych ze względu na wiek oraz stan zdrowia. Jest także odpowiedzią na potrzeby seniorów w zakresie ochrony przed zakażeniem COVID-19, w związku z utrzymującym się stanem epidemii na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej.

Konsultacje programu trwają do 22 lutego 2022 r. Uwagi do programu sopockie organizacje pozarządowe, w szczególności działające na rzecz seniorów mogą zgłaszać do Sopockiej Rady Organizacji Pozarządowych do  wtorku 22lutego, do godz. 10.00 na [klik->] formularzu konsultacyjnym.

Kolejno zebrane uwagi Rada Organizacji przekaże do MOPS Sopot.

Źródło informacji:

[klik->] BIP SOPOT

[klik->] Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku

Close Menu