Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

Spotkania online z okazji Światowego Dnia Pracy Socjalnej

Spotkania online z okazji Światowego Dnia Pracy Socjalnej

16 marca obchodzimy Światowy Dzień Pracy Socjalnej. Z tej okazji Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie zaprasza mieszkańców Sopotu na indywidualne spotkania online ze specjalistami z sopockiego Ośrodka (pracownikiem socjalnym, asystentem rodziny, psychologiem, prawnikiem). Wideo konsultacje odbywać się będą w dniach 15-19 marca.

– W tym roku, ze względu na pandemię trochę zmieniamy formułę obchodów tego święta – mówi Andrzej Czekaj, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie. Nie możemy spotkać się osobiście podczas tradycyjnego happeningu na ulicach Sopotu ale zapraszamy naszych mieszkańców na indywidualne konsultacje online. Podczas tych spotkań będą mieli Państwo możliwość rozmowy z naszymi specjalistami na nurtujące Was tematy. W sytuacjach kryzysowych, wymagających natychmiastowej reakcji jesteśmy dla Państwa dostępni przez całą dobę.

Jeśli zastanawiasz się jak pomóc starszemu sąsiadowi? Nie wiesz co zrobić gdy na klatce schodowej „zadomowiła” się osoba bezdomna? Jak reagować kiedy za ścianą słychać krzyki i płacz dziecka? Jeśli chcesz się dowiedzieć jak pomóc sobie, swoim bliskim czy sąsiadom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, prześlij swoje zgłoszenie na adres: mops@mopssopot.pl i umów się na wideo konsultację. W temacie maila wpisz „Spotkanie online”, w treści wiadomości podaj temat rozmowy lub zadaj pytanie, napisz proponowany dzień i godzinę spotkania. Po przesłaniu zgłoszenia, otrzymają Państwo informację zwrotną z zaproszeniem na spotkanie oraz linkiem. Wideo spotkania będą realizowane w dniach 15-19 marca w godz. 8.00-15.00.

– Chcemy przełamywać stereotypy i zachęcić mieszkańców do bliższego poznania naszej pracy – mówi Marlena Jasnoch, z – ca dyrektora MOPS Sopot.  Pomoc społeczna to nie tylko zasiłki, to przede wszystkim praca socjalna – realne wsparcie, dzięki któremu otrzymasz pomoc w przezwyciężeniu trudnych sytuacji życiowych. Pracownik socjalny to pomagacz, który udziela informacji, wskazówek i pomocy, inspiruje i aktywizuje do samodzielnego rozwiązywania problemów.

Wszelkie sygnały o osobach potrzebujących wsparcia można zgłaszać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie, tel. 58 551 17 10, całodobowo, 7 dni w tygodniu lub na adres e-mail: mops@mopssopot.pl

Źródło informacji: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie

Close Menu