Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

SOPOT SOLIDARNY Z UKRAINĄ – JAK MOGĘ POMÓC?

SOPOT SOLIDARNY Z UKRAINĄ – JAK MOGĘ POMÓC?

Okrutny atak Rosji na Ukrainę zmusił nieprzeliczone rzesze ludzi do ucieczki z ogarniętego wojną kraju, by ratować życie swoje i najbliższych. Wielu trafiło i wciąż trafia do Polski, schronienie i najpotrzebniejszą pomoc uchodźcom oferuje także Sopot. Potrzebny jest im dach nad głową, wsparcie rzeczowe, psychologiczne, zdrowotne, materialne. Sopocianie już wielokrotnie okazywali ogromne serce w takich sytuacjach. Mamy nadzieję, że również teraz doświadczający ogromnej traumy ludzie będą mogli długofalowo liczyć na Państwa pomoc. Sopot solidarny z Ukrainą!

Uchodźcy przyjmowani są w Centrum Wsparcia Ukrainy, które znajduje się przy. al Niepodległości 749 (wejście od ul. Marynarzy). Czynne przez całą dobę, całodobowo działa także numer telefonu: 505 146 642. Punkt obsługują pracownicy i wolontariusze z Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, uchodźcom pomagają również pracownicy MOPS i MOSiR, a także Urzędu Miasta Sopotu oraz wielu innych ludzi o dobrych sercach.

Jeżeli możesz zapraszamy do wsparcia:

 • przekaż wpłatę na specjalne konto

Urząd Miasta Sopotu i Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Gdańskie prowadzą zbiórkę pieniędzy, której celem jest długofalowa pomoc i wspieranie uchodźców przybywających do Centrum Wsparcia Ukrainy w Sopocie. Wpłat można dokonywać na specjalnie utworzone konto Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Gdańskie: PKO BP 29 1020 1811 0000 0302 0223 3328, w tytule przelewu wpisując „Wspólnie dla Ukrainy”

 • przekaż najpotrzebniejsze rzeczy

Na bieżąco aktualizujemy listę potrzeb i zamieszczamy ją na profilu Fb / Sopocki Wolontariat. Wszystkie dary trafiają do przybywających do naszego miasta uchodźców lub wysyłane są jako pomoc humanitarna na Ukrainę.

 • zaoferuj mieszkanie, pokój

wypełnij [klik->] ankietę i zaznacz punkty dotyczące zakwaterowania

Najbardziej potrzebne są teraz oferty długoterminowe oraz mieszkania/pokoje wieloosobowe, by cała rodzina mogła zamieszkać razem. Możesz także zaoferować wynajem odpłatny. Więcej informacji [klik->] TUTAJ

 •  zaoferuj zatrudnienie uchodźców z Ukrainy

prześlij ofertę pracy na maila ukraina@sopot.pl

 • pomagaj jako wolontariusz

Zadania wolontariuszy:

 • rejestracja uchodźców w punkcie recepcyjnym (wymagana znajomość j. ukraińskiego i/lub rosyjskiego oraz polskiego),
 • przyjmowanie/segregacja/pakowanie artykułów spożywczych/higienicznych w MAGAZYNIE,
 • uzupełnianie/porządkowanie odzieży/obuwia w „SKLEPIKU”,
 • sprzątanie – zmiana pościeli/wyrzucanie śmieci/porządkowanie wspólnych przestrzeni,
 • czuwanie nad pokoikiem zabaw dla dzieci,
 • wsparcie pracownika obsługującego infolinię 505 146 642 – j. ukraiński/rosyjski
 • wsparcie pracowników MOPS obsługujących uchodźców wypełniających wnioski o przysługujące świadczenia

Zanim podejmiesz się wolontariatu w Centrum Wsparcia Ukrainy w Sopocie – zapoznaj się z obowiązującymi instrukcjami dla wolontariuszy [klik->] TUTAJ i wpisz się w grafik dyżurów [klik->] TUTAJ

Źródło informacji: sopot.pl

Close Menu