Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

SOPOCKIE PIKNIKI SĄSIEDZKIE – WŁĄCZ SIĘ! ZGŁOSZENIA DO 18 CZERWCA BR.

SOPOCKIE PIKNIKI SĄSIEDZKIE – WŁĄCZ SIĘ! ZGŁOSZENIA DO 18 CZERWCA BR.

W związku z licznymi pytaniami dot. Sopockiego Festynu Organizacji Pozarządowych, informujemy, że z uwagi na pandemię koronawirusa  w tym roku festynu nie będzie. W jego miejsce zaplanowano organizację 5 lokalnych Sopockich Pikników Sąsiedzkich.

Pikniki są odpowiedzią na potrzebę wracania do działań, a obecna sytuacja pozwala na przymierzenie do organizacji mniejszych, integracyjnych wydarzeń wzmacniających więzi sąsiedzkie oraz promujących działalność różnych podmiotów (organizacji pozarządowych, instytucji miejskich, firm) działających w otoczeniu 5 Sopockich Domów Sąsiedzkich.

Organizacją 5 pikników zajmą się Sopockie Domy Sąsiedzkie wraz z Sopockim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Ich realizację zaplanowano w terminach:

25.06.2021 przy Domu Sąsiedzkim „Potok” w Spółdzielni Mieszkaniowej im. J. I. Kraszewskiego, przy ul. Kraszewskiego 31

17.07.2021 przy Domu Sąsiedzkim „Tęczowy Dom”, przy ul. 23 Marca 32 C

18.07.2021 okolice Domu Sąsiedzkiego w filii Biblioteki Sopockiej „Broadway” przy ul. Kolberga 9

29.08.2021 okolice Domu Sąsiedzkiego w filii Biblioteki Sopockiej „Koc i Książka” Biblioteki Sopockiej, przy ul. Kazimierza Wielkiego 14

18.09.2021 przy Domu Sąsiedzkim „Alternatywy 5” i filii nr 8 Biblioteki Sopockiej, przy ul. Mazowieckiej 26. (termin wstępny)

Serdecznie zapraszamy Państwa do współtworzenia pikników i udziału w wybranym terminie. Przy wyborze prosimy uwzględnić lokalizację pikniku i prowadzonej działalności.

Wszelkie pomysły mile widziane. Można wykorzystać tę przestrzeń, np. do informowania o Waszych działaniach, do zorganizowania warsztatów (np. muzycznych, plastycznych, tańca, itp.), wystawy, koncertu, zabaw rekreacyjnych, sportowych, itp.

Wierzymy, że otwarta oraz lokalna atmosfera pikników pozwoli w większym stopniu dotrzeć do mieszkańców, pokazać i wypromować Państwa działania. Będzie to także okazja do nawiązania/rozwoju współpracy lokalnych organizacji pozarządowych/firm/instytucji miejskich oraz szansa na poznanie się w nieformalnej, swobodnej atmosferze.

Na elektroniczne zgłoszenia czekamy do 18 czerwca, pod linkiem: https://forms.gle/Mx1fjau53nMLRaao8

Na wszelkie pytania chętnie odpowiedzą:

Anna Horak,  koordynatorka SCOPiW: biuro@scop.sopot.pl | 518 838 795

Zuzanna Ostrowska, koordynatorska Sopockich Domów Sąsiedzkich: sopockie.domy.sasiedzkie@sopot.pl | 699 857 138

Close Menu