Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

Sopocki Festyn Organizacji Pozarządowych | 17 września br.

Sopocki Festyn Organizacji Pozarządowych | 17 września br.

Wrześniowa edycja Wielkiego Sąsiedzkiego Grillowania zapowiada się wyjątkowo. Będzie to idealna okazja do spotkania z sąsiadami, przyjaciółmi i rodziną w niezapomnianej atmosferze, którą stworzy blisko 40 organizacji pozarządowych i miejskich instytucji. Już w niedzielę, 17 września, w godz. 11.00-15.00, na górnym tarasie Stadionu Leśnego w Sopocie (polanka pod lasem), najmłodsi, jak i najstarsi uczestnicy wydarzenia znajdą wiele atrakcji dostosowanych do swoich potrzeb.

Jesienne spotkanie to nie tylko możliwość skorzystania z atrakcji. To także doskonały czas na  zapoznanie z działalnością organizacji pozarządowych i miejskich instytucji z Sopotu, które w ramach 19 edycji Sopockiego Festynu Organizacji Pozarządowych przygotowały rozmaite aktywności dla uczestników wydarzenia.

Nie zabraknie okazji do rozmów, konsultacji, udziału w ciekawych zajęciach i warsztatach. Na uczestników czekać będą różnorodne gry, zajęcia plastyczne i edukacyjne, a także pokazy sportowe. Będzie też można skorzystać z propozycji organizacji zajmujących się wsparciem społecznym i zdrowiem. Najmłodszych z pewnością zachwyci udział w festynie służb mundurowych. Będzie też na nich czekać ścianka wspinaczkowa, dmuchańce, zabawy fantowe, malowanie twarzy, czy też duże bańki mydlane.

Podczas wydarzenia będzie można skosztować smakołyków przygotowanych przez podopiecznych sopockich organizacji i lokalne foodtrucki. Ognisko i ogólny grill to opcja dla uczestników ze swoim prowiantem.

Na scenie zobaczymy występy wokalne i taneczne, w tym w wykonaniu dzieci i młodzieży MDK Sopot oraz podopiecznych organizacji pozarządowych. Ok. godz. 14.00 na scenie wystąpi Kontrast Band – młody, trójmiejski zespół, z pasją tworzenia dobrej muzyki, którą definiują różne brzmienia popu, jazzu, bluesa i muzyki alternatywnej.

Podczas wydarzenia ok. godziny 13.00 poznamy także laureata Nagrody Prezydenta „Sopockie Serce” dla organizacji pozarządowej szczególnie zaangażowanej w sprawy miasta.

PROGRAM SCENICZNY POZNASZ KLIK [->] TUTAJ

PATRONAT HONOROWY:

Prezydent Miasta Sopotu p. Jacek Karnowski

ORGANIZATORZY:

Sopocki Klub Lekkoatletyczny

Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji

WSPÓŁPRACA:

Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

Sopocka Rada Organizacji Pozarządowych

Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie

Fundacja Wspierania Inicjatyw Muzycznych i Artystycznych Ramtamtam

sopockie organizacje pozarządowe i miejskie instytucje

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku

PATRONAT MEDIALNY:

esopot.pl

Integracyjny piknik rodzinny „Wielkie Sąsiedzkie Grillowanie”. Festyn Organizacji Pozarządowych vol. 19 współfinansuje Gmina Miasta Sopotu, Sopocki Klub Lekkoatletyczny oraz Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji.

Close Menu