strona główna
Aktualnosci Wiecej o SCOP Doradztwo Centrum Wolontoriatu Baza NGO
Aktualności >>
SCOPiW >>
Punkt Wsparcia NGO >>
Organizacja wolontariatu
w Sopocie
>>

Baza NGO >>
Aktualne, przydatne informacje dla III sektora. Starsze wiadomości dostępne są w Archiwum wydarzeń
Kim jesteśmy.
Czym się zajmujemy.
Gdzie jesteśmy.
Poznaj nas!

Kompleksowa oferta merytorycznego doradztwa. Skorzystaj z indywidualnych konsultacji dla org. pozarządowych.
Sieciujemy sopocki wolontariat, prowadzimy bazę wolontariuszy i ofert wolontaryjnych, wspieramy w pośrednictwie.
Szukasz partnera działającego na rzecz sopocian? Zapraszamy do przygotowywanej właśnie bazy danych instytucji.


  >Strona główna » Sopocianie Sopocianom 1%

Sopocianie Sopocianom 1%

Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych oraz Urząd Miasta Sopotu nieprzerwanie od 2009 r. realizują kampanię społeczną "Sopocianie sopocianom 1%". Jej celem jest zachęcanie sopocian i sympatyków miasta do przekazywania 1% należnego podatku na rzecz lokalnie działających organizacji pożytku publicznego.

W roku 2018 uprawnionych do pozyskania 1% należnego podatku jest 39 organizacji pożytku publicznego, które działają z myślą o Sopocie i mieszkańcach miasta. Działają w obszarach: pomoc społeczna, edukacja, kultura, sport, ochrona zwierząt, wychowanie, profilaktyka uzależnień. Swoim wsparciem obejmują dzieci i młodzież, seniorów, osoby niepełnosprawne i chorujące. Organizują bezpłatną ofertę kulturalną, zajęcia sportowe, czy też opiekę dla potrzebujących. Pomagają w rozwijaniu pasji i zainteresowań, niosą pomoc tam, gdzie jest taka potrzeba.

Możliwość przekazania 1% należnego podatku to prosta droga zaangażowania w sprawy Sopotu, do podziękowania organizacjom za ich działalność, a jednocześnie konkretne wsparcie finansowe, dzięki któremu mogą działać dalej. Przekazany 1% podatku, z pewnością "zaprocentuje" - zdziała wiele dobra dla wszystkich tych, którzy dziś korzystają ze wsparcia sopockich organizacji pożytku publicznego.
Poznaj sopockie organizacje pożytku publicznego, zdecyduj, komu udzielisz wsparcia i WSPIERAJ LOKALNIE!

KROKI DO WSPARCIA SOPOCKICH ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO
1. Poznaj uczestników kampanii
2. Zdecyduj, komu udzielisz wsparcia.
3. Wypełnij odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym. Wpisz nr KRS wybranej organizacji oraz kwotę 1% należnego podatku, zaokrąglonego do pełnych dziesiątek groszy dół. Jeœli wybrałeś organizację, przy której wskazano cel szczegółowy - wpisz go.
lub
4. Skorzystaj z Programu PITax.Łatwe podatki - prosta instrukcja umożliwiająca samodzielne i bezpłatne rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych bez wychodzenia z domu, z aktualną listą sopockich OPP
(informacje na www.sopot.pl)
5. Do 30 kwietnia 2018 r. złóż zeznanie podatkowe.

EMERYCI I RENCIŚCI ROZLICZANI PRZEZ ZUS RÓWNIEŻ MOGĄ PRZEKAZAĆ SWÓJ 1%
W 2018 r. emeryci i renciści, którzy uzyskali dochody wyłącznie od organu rentowego i nie korzystają z innych odliczeń a chcą przekazać 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego mogą to zrobić bez zbędnych formalnoœci.

Wystarczy złożyć (papierowo lub elektronicznie) do Urzędu Skarbowego deklarację PIT-OP, na której należy wskazać WYŁĄCZNIE KRS wybranej Organizacji Pożytku Publicznego oraz swoje dane identyfikacyjne.

Do pobrania:
1. Lista sopockich Organizacji Pożytku Publicznego
2. Plakat

Lista sopockich Organizacji Pożytku Publicznego sporządzona na podstawie „Wykazu organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2017”. (Biuletyn Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów: https://bip.kprm.gov.pl/kpr/)

Serwis internetowy SCOP ©2007-2009 Instytut Informacji Publicznej, projekt: Platforma Medialna PMEDIA