Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

Sopocianie sopocianom – podaruj uśmiech na święta!

Sopocianie sopocianom – podaruj uśmiech na święta!

Święta w tym roku będą zupełnie inne, bez możliwości wyjazdu do najbliższych, bez większych spotkań w gronie rodzinnym. Wiele osób spędzi je więc niestety samotnie. By choć w niewielkim stopniu umilić im ten czas, zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnej akcji „Sopocianie sopocianom na święta”.

Zasady akcji są bardzo proste. Chodzi o to, by osobom samotnym przekazać drobny upominek, by poczuły, że ktoś o nich ciepło myśli. Może to być drobiazg kupiony, bądź wykonany własnoręcznie – np. kartka świąteczna, stroik czy też upieczone samodzielnie pierniczki z ciepłymi życzeniami. A może masz inne pomysły?

Do akcji włączyły się także sopockie organizacje pozarządowe oraz sopockie instytucje kultury. Miasto planuje także zakup drobnych upominków od sopockich kwiaciarni i księgarń.

Wspólnie przygotowane podarunki z pewnością przyniosą wiele radości sopocianom, którzy szczególnie teraz potrzebują gestów życzliwości i powodów do uśmiechu. 

Wraz z MOPS Sopot, z sopockimi wolontariuszkami i wolontariuszami planujemy dotrzeć do co najmniej 400 osób, które samotnie będą spędzać święta. W ten sposób chcemy wlać w serca otuchę i uczynić ten czas bardziej radosnym.

Podarunki można dostarczać do piątku 18 grudnia do naszego Centrum, przy ul. Marynarzy 4 w Sopocie.

Akcję dostarczanie upominków sopocianom planujemy w dniach 21-23 grudnia br.

Wszystkie osoby chętne zapraszamy do kontaktu:

tel. 518 838 795 / biuro@scop.sopot.pl

Close Menu