Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

SOPOCIANIE SOPOCIANOM NA ŚWIĘTA 2023 | WŁĄCZ SIĘ!

SOPOCIANIE SOPOCIANOM NA ŚWIĘTA 2023 | WŁĄCZ SIĘ!

Tradycją jest, że Sopocianie potrafią dzielić się dobrocią przez cały rok… a przed Świętami Bożego Narodzenia robią to w szczególny sposób, czego dowodem jest cykliczne wydarzenie: „Sopocianie Sopocianom na Święta 2023”.

Akcja wpisuje się w mozaikę działań na rzecz samotnych Seniorów w naszym mieście, które jednoczą ze sobą pokolenia.

Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Na Drodze Ekspresji wraz z Urzędem Miasta Sopotu oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sopocie zaprasza mieszkańców Sopotu, uczniów sopockich szkół, przedszkolaków, organizacje pozarządowe, instytucje miejskie oraz przedstawicieli lokalnego biznesu do włączenia się w akcję, by poprzez przygotowane drobne upominki podarować Seniorowi/Seniorce uśmiech, dodać otuchy, ocalić przed zapomnieniem.

Jak można włączyć się w akcję?

1. Przygotuj i zapakuj drobne upominki dla Seniorów (np. słodycze, pierniczki, stroiki – wyłącznie nowe rzeczy, które mają mieć wymiar symboliczny.)
2. Zrób kartkę świąteczną – dodaj kilka miłych słów od siebie (max. format A5, kartka jednowymiarowa w technice dowolnej – ewentualne naklejki lub ozdobne przedmioty nie mogę odrywać się od papieru)
3. Upominki można dostarczyć do Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (Sopot, ul. Marynarzy 4) do 18 grudnia br. w godz. 9.00 – 17.00.

Nasi wolontariusze będą dostarczać upominki Seniorom w dniach 19 – 23 grudnia br.

Chcesz zostań naszym wolontariuszem/szką? Zgłoś się do nas – skorzystaj z poniższych kontaktów!

WIĘCEJ INFORMACJI:

 wspieraj.seniora@ekspresja.org | 692 006 223 lub 729 863 777

 wydarzenie na fb/Sopocki Wolontariat, IG @sopocki_wolontariat

Close Menu