Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

Sopocianie sopocianom na święta 2021

Sopocianie sopocianom na święta 2021

Ubiegłoroczna akcja „Sopocianie Sopocianom na Święta” pokazała, ile dobra można zdziałać dzięki współpracy. Hojność i otwartość Miasta Sopot, Mieszkańców, Przedsiębiorców, Instytucji Miejskich sprawiły, że udało się przygotować ponad 600 upominków dla tych osób, które zazwyczaj samotnie spędzają święta.

✔️ Zróbmy to razem jeszcze raz!

Zasady akcji są bardzo proste. Chodzi o to, by osobom samotnym przekazać drobny upominek, by poczuły, że ktoś o nich ciepło myśli. Może to być drobiazg kupiony, bądź wykonany własnoręcznie, np. kartka świąteczna, stroik czy też upieczone samodzielnie pierniczki z ciepłymi życzeniami. A może masz inne pomysły? Wszelkie inicjatywy mile widziane! Wspólnie przygotowane podarunki z pewnością przyniosą wiele radości sopocianom, którzy szczególnie teraz potrzebują gestów życzliwości i powodów do uśmiechu.

Wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sopocie, z sopockimi wolontariuszkami i wolontariuszami planujemy dotrzeć do co najmniej 400 osób, które samotnie będą spędzać święta. W ten sposób chcemy wlać w serca otuchę i uczynić ten czas bardziej radosnym.

Podarunki można dostarczać do:
poniedziałku 20 grudnia do godz. 17.00 do Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, przy ul. Marynarzy 4 w Sopocie (w wyjątkowych sytuacjach, po uprzednim kontakcie – do wtorku 21 grudnia, do godz. 10.00)

Akcję dostarczanie upominków sopocianom planujemy w dniach 21-23 grudnia br.

Wszystkie osoby chętne zapraszamy do kontaktu:
tel. 729 863 777 / 58 341 83 52 | p.szczepanska@wolontariat.sopot.pl | biuro@scop.sopot.pl

Close Menu