Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

SOPOCIANIE SOPOCIANOM 1%

W Sopocie nieprzerwanie od 2009 r. realizowana jest kampania „Sopocianie sopocianom 1%”. Jej celem jest zachęcanie sopocian do przekazywania 1% należnego podatku na rzecz lokalnie działających organizacji pożytku publicznego.

W roku 2022 uprawnionych do pozyskania 1% należnego podatku są 43 organizacje pożytku publicznego, które działają z myślą o Sopocie i mieszkańcach miasta. Działają w obszarach: pomoc społeczna, edukacja, kultura, sport, ochrona zwierząt, wychowanie, profilaktyka uzależnień. Swoim wsparciem obejmują dzieci i młodzież, seniorów, osoby niepełnosprawne i chorujące. Organizują bezpłatną ofertę kulturalną, zajęcia sportowe, czy też opiekę dla potrzebujących. Pomagają w rozwijaniu pasji i zainteresowań, niosą pomoc tam, gdzie jest taka potrzeba.

Możliwość przekazania 1% należnego podatku to prosta droga zaangażowania w sprawy Sopotu, do podziękowania organizacjom za ich działalność, a jednocześnie konkretne wsparcie finansowe, dzięki któremu mogą działać dalej. Przekazany 1% podatku, z pewnością „zaprocentuje” – zdziała wiele dobra dla wszystkich tych, którzy dziś korzystają ze wsparcia sopockich organizacji pożytku publicznego.

Poznaj [klik->] sopockie organizacje pożytku publicznego, zdecyduj, komu udzielisz wsparcia i WSPIERAJ LOKALNIE!

CO ZROBIĆ, BY PRZEKAZAĆ 1% SOPOCKIEJ OPP

1. Zweryfikuj swoje rozliczenie przygotowane przez Krajową Administrację Skarbową

2. Skorzystaj z programu PITax.pl – Łatwe podatki, jeśli chcesz rozliczyć się samodzielnie

Program PITax.pl – Łatwe podatki zawiera prostą instrukcję umożliwiającą samodzielne i bezpłatne rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych bez wychodzenia z domu, z aktualną [klik->] listą sopockich OPP.

Zaloguj się do https://www.pitax.pl/rozlicz/urzad-miasta-sopotu/ i samodzielnie wypełnij zeznanie podatkowe

3. Złóż w Urzędzie Skarbowym deklarację [klik->] PIT-OP jeśli jesteś emerytem/-ką lub rencistą/-ką i rozlicza Cię organ rentowy (ZUS)

EMERYCI I RENCIŚCI ROZLICZANI PRZEZ ZUS RÓWNIEŻ MOGĄ PRZEKAZAĆ SWÓJ 1%

W 2020 r. emeryci i renciści, którzy uzyskali dochody wyłącznie od organu rentowego i nie korzystają z innych odliczeń a chcą przekazać 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego mogą to zrobić bez zbędnych formalności.

Wystarczy złożyć (papierowo lub elektronicznie) do Urzędu Skarbowego deklarację [klik->] PIT-OP , na której należy wskazać WYŁĄCZNIE KRS wybranej Organizacji Pożytku Publicznego oraz swoje dane identyfikacyjne.

Close Menu