Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

SOPOCIANIE POMAGAJĄ UCHODŹCĄ W MICHAŁOWIE

SOPOCIANIE POMAGAJĄ UCHODŹCĄ W MICHAŁOWIE

Pod hasłem „Sopocianie pomagają uchodźcom w Michałowie” w Sopocie ruszyła zbiórka pieniędzy dla gminy Michałowo, która na swoim terenie udziela pomocy uchodźcom przekraczającym granicę polsko-białoruską. Do 12 listopada zbierane będą pieniądze i najpotrzebniejsze rzeczy, które można przynosić do Urzędu Miasta Sopotu.

Puszka do zbiórki pieniędzy znajduje się w punkcie informacyjnym na parterze Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki 25/27, a po godzinach pracy urzędu będzie dostępna także w dyżurce Straży Miejskiej.

Oprócz zbiórki pieniędzy prowadzona jest również zbiórka rzeczy niezbędnych do przetrwania ludziom, którzy na terenie przygranicznym zmuszeni są do nocowania pod gołym niebem. Władze gminy Michałowo i sąsiednich gmin Gródek i Krynki proszą o dresy, ciepłe skarpety, buty (wyłącznie zimowe), a także ręczniki i koce. Muszą to być rzeczy nieużywane. Można przynosić również słoiczki z gotowymi daniami dla dzieci, batony energetyczne, a także środki higieniczne, takie jak: mydło, szczoteczki do zębów, pasty, szampony.

– Każdy ma prawo chronić swoją rodzinę i uciekać przed wojną – mówi Jacek Karnowskiprezydent Sopotu. – Nie możemy pozostawić tych ludzi bez pomocy, zwłaszcza, że noce są coraz chłodniejsze. Dlatego w odruchu serca włączyliśmy się w akcję pomocy, którą na polsko-białoruskiej granicy organizują władze Michałowa, małej gminy ludzi o wielkich sercach. Budujmy mosty, nie zasieki! – dodaje Jacek Karnowski.

O rozpoczęciu sopockiej zbiórki pieniędzy i potrzebnych rzeczy informują plakaty rozwieszone na słupach w mieście oraz informacje w mediach społecznościowych. Zbiórka potrwa do 12 listopada. Pieniądze do puszek będą zbierać także wolontariusze, m.in. podczas Europejskiego Forum Nowych Idei, które odbywać się będzie w dniach 20-22 października w Sopocie, a także podczas koncertu z okazji 120-lecia Sopotu, w najbliższą sobotę, 16 października.

Źródło informacji – strona internetowa Miasta Sopotu: https://www.sopot.pl/aktualnosc/9354/sopocianie-pomagaja-uchodzcom-w-michalowie

Close Menu