Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

Poznaj inicjatywy dofinansowane z Sopockiego Funduszu Sąsiedzkiego w 2024 r.

Poznaj inicjatywy dofinansowane z Sopockiego Funduszu Sąsiedzkiego w 2024 r.

Publikujemy wyniki naboru inicjatyw do Sopockiego Funduszu Sąsiedzkiego w 2024 r. Wszystkim grupom nieformalnych dziękujemy za złożone wnioski. Dwunastu zwycięskim projektom gratulujemy!

W dniach 8 lutego – 8 marca br. trwał nabór wniosków do Sopockiego Funduszu Sąsiedzkiego – części budżetu „Sopockich Domów Sąsiedzkich”, o której bezpośrednio decydują Mieszkańcy poprzez zgłaszanie swoich projektów i ich samodzielną realizację. Celem Funduszu jest pobudzanie i wzmacnianie aktywności społecznej sopocian i sopocianek oraz wzmacnianie więzi sąsiedzkich i lokalnej współpracy. W ramach naboru  wpłynęło 16 projektów na lokalne inicjatywy na łączną kwotę 16 000,00 zł.

Ocenę formalną przeszły wszystkie wnioski, które zostały skierowane do oceny merytorycznej dokonanej przez trzy osoby – przedstawicieli Sopockich Domów Sąsiedzkich, Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu oraz Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Sopotu.

Komisja konkursowa oceniła wszystkie projekty i wybrała dwanaście (12) do dofinansowania na łączną kwotę 10 000,00 zł, wyczerpując alokację przewidzianą na 2024 r.

[KLIK->] TUTAJ POZNASZ WYNIKI NABORU.

Spotkanie z przedstawicielami grup, które otrzymały dofinansowanie odbędzie się w piątek 5 kwietnia w Tęczowym Domu Sąsiedzkim. Szczegóły – w wiadomości mailowej.

JEDNOCZEŚNIE PRZYPOMINAMY I ZACHĘCAMY!

W Sopocie jeszcze do 4 kwietnia br. trwa nabór projektów do Funduszu „Nowy Akumulator Społeczny”. W konkursie tym, m.in. grupy nieformalne mogą aplikować o środki do 1 000 zł lub do 6 000 zł, a w puli jest 25 000,00 zł.

Na pytania związane z konkursem odpowie Anna Horak, pełniąca funkcję animatorki Funduszu w Sopocie.

W razie pytań – zachęcamy do kontaktu: 518 838 795, biuro@scop.sopot.pl lub podczas spotkania – po uprzednim umówieniu (ul. Marynarzy 4, Sopot).

Więcej informacji znajdziecie także pod linkiem: http://scop.sopot.pl/321-start-fundusz-nowy-akumulator-spoleczny-edycja-2024/

Close Menu