Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

Pikniki z budżetem obywatelskim i otwarcie sezonu letniego

Pikniki z budżetem obywatelskim i otwarcie sezonu letniego

Miasto Sopot zaprasza w sobotę 23 kwietnia mieszkańców Sopotu na sąsiedzkie spotkania, które będą okazją do wspólnego spędzenia czasu. Podczas spotkań w trzech punktach miasta będzie można m.in. przedyskutować i złożyć wniosek do Sopockiego Budżetu Obywatelskiego, a także skorzystać z różnych atrakcji dla młodszych i starszych.

Plan pikników:

godz. 11.00-14.00 – Brodwnino

W ostatnim czasie oddano do użytkowania wyremontowaną w ramach budżetu obywatelskiego promenadę, czyli główny deptak osiedla Brodwino. Czas wiec na jego huczne otwarcie! Spotkajmy się przy oczku wodnym, gdzie od godz. 11.00 będą trwały przygotowania do parady oraz gry i zabawy podwórkowe. O godz. 13.00 w towarzystwie bębnów ruszy barwny pochód w dół ul. Kolberga. Zachęcamy do włączenia w pochód także organizacje pozarządowe działające w naszym mieście.

godz. 12.00-15.00 – jordanek przy ul. 3 Maja (za sklepem EkoSopot)

Spotkanie sąsiedzkie przy byłej fontannie odnowionej z budżetu obywatelskiego kilka lat temu. Wśród atrakcji znajdą się: budowa donic balkonowych, sadzenie kwiatów, plener malarski, joga dla początkujących.

godz. 11.00-14.00 – piknik WOPR przy wejściu na plażę nr 40

WOPR to jedno z największych beneficjentów zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. W podziękowaniu za głosy oddane na łódź ratunkową oraz nowy samochód terenowy ratownicy zapraszają na wieżę widokową, zwiedzanie siedziby WOPR, przejażdżkę kładem oraz łodzią ratunkową, a także naukę pierwszej pomocy. W programie również konkursy zręcznościowe, np. rzut kołem ratunkowym. Podczas pikniku WOPR na plaży, o godz. 12.00 miasta partnerskie – Sopot i Zakopane – wspólnie symbolicznie zainaugurują sezon letni.

Na wszystkich piknikach będzie specjalny stolik konsultacyjny, przy którym będzie można złożyć swój projekt do budżetu obywatelskiego. Przypominamy, że termin złożenia wniosków do  Budżetu Obywatelskiego mija 30 kwietnia. Wnioski mogą też składać organizacje pozarządowe z siedzibą w Sopocie. Pomysły, które zostaną zrealizowane w 2023 r. można składać za pośrednictwem strony internetowej [klik->] SOPOCKI BUDŻET OBYWATELSKI.

Jeśli pogoda będzie deszczowa, wszystkie wydarzenia będą odwołane.

Close Menu