Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

Nominuj swojego Kandydata lub Kandydatkę w konkursie „Wolontariat. Aktywni w Sopocie 2023”

Nominuj swojego Kandydata lub Kandydatkę w konkursie „Wolontariat. Aktywni w Sopocie 2023”

Ostatnie trzy lata to czas mierzenia  się z pandemią i tragedią wojny w Ukrainie. Wówczas szczególnie doświadczaliśmy jak wielką wartością jest wolontariat i aktywność społeczna. Nie zapominamy jednak, że wolontariat to także codzienna, lokalna działalność – wsparcie niesione mieszkańcom Sopotu, seniorom, dzieciom i młodzieży, to włączanie się w akcyjne wydarzenia kulturalne, sportowe, czy też pomaganie zwierzętom. Wolontariat to wreszcie sposób na życie –  czasem niewyglądający spektakularnie i krzykliwie. Tym bardziej teraz mamy możliwość, aby docenić i nominować osoby, organizacje, których czasem nie widać, ale bez  których działań i wsparcia trudno byłoby obejść się.  

Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu zaprasza do udziału w konkursie „Wolontariat. Aktywni w Sopocie 2023”. Do 30 listopada br. można nominować zaangażowanych wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu działających w Sopocie w różnych obszarach życia społecznego, jak również miejsca, które wzorcowo współpracują z wolontariuszami w naszym mieście.

Kapituła Konkursowa spośród nadesłanych nominacji przyzna 4 tytuły w czterech kategoriach konkursowych:

  1. Sopocki Wolontariusz/ka Roku 2023 | NOMINUJ POD LINKIEM —> https://forms.gle/ZZbVrEV9QsyC7vru8
  2. Sopoccy Wolontariusze Roku 2023 | NOMINUJ POD LINKIEM —> https://forms.gle/KSNgL9YyoEpk2Rzb9
  3. Sopocki/a Koordynator/ka Wolontariatu Roku 2023 | NOMINUJ POD LINKIEM —> https://forms.gle/Hi8BLciLHFvHNNQJ9
  4. Otwarci na Wolontariat 2023 | NOMINUJ POD LINKIEM —> https://forms.gle/DP6UrR1EeZH9JpTMA

Prawo zgłaszania kandydatów do konkursu mają wszyscy mieszkańcy Sopotu, sopockie organizacje pozarządowe i instytucje publiczne współpracujące z wolontariuszami, wolontariusze współpracujący z organizacjami i instytucjami działającymi na rzecz mieszkańców Sopotu oraz firmy działającym na terenie Sopotu, organizujące w swoich strukturach wolontariat pracowniczy.

Termin nadsyłania nominacji mija 30 listopada.

Wykorzystaj szansę. Nominuj wolontariuszy, by publicznie okazać im uznanie i wdzięczność za działania podejmowane w bieżącym roku. Pamiętajmy także, by doceniać bardzo ważną rolę koordynatorów wolontariatu, instytucji /organizacji, które tworząc atmosferę życzliwości i przyjaźni troszczą się o wolontariuszy, inspirują ich i motywują do działania.

Laureatów Konkursu „Wolontariat. Aktywni w Sopocie 2023” poznamy podczas Gali Sopockiego Wolontariatu 16 grudnia 2023 r. w Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.  Szczegóły wkrótce.

POBIERZ [klik->] Regulamin Konkursu WOLONTARIAT.AKTYWNI W SOPOCIE 2023

Więcej informacji można uzyskać mailowo: p.szczepanska@wolontariat.sopot.pl, telefonicznie: 729 863 777 lub osobiście w Sopockim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (ul. Marynarzy 4, pokój nr 3)

Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji w ramach zadania publicznego „Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu” współfinansowanego ze środków Gminy Miasta Sopotu.

Close Menu