Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

NAGRODA OKULARY KS. KACZKOWSKIEGO – NIE WIDZĘ PRZESZKÓD

NAGRODA OKULARY KS. KACZKOWSKIEGO – NIE WIDZĘ PRZESZKÓD

Znasz kogoś kto zmienia świat na lepsze? Zgłoś do nagrody „Okulary ks. Kaczkowskiego. Nie widzę przeszkód”.

Odważni, bezkompromisowo walczący o równość, godność i indywidualne podejście do drugiego człowieka. Czas, by przestali być niedostrzegani. Jeszcze do 15 lipca br. można zgłosić ich do nagrody #OkularyKaczkowskiego.

Rodzina i przyjaciele ks. Jana Kaczkowskiego, działający w fundacji jego imienia postanowili nagrodzić tych, którzy tak jak jej patron nie widzą przeszkód, by z zaangażowaniem i miłością działać na rzecz innych. Mogą to być osoby indywidualne, instytucje, organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, które działają w Polsce i za granicą. To od zgłoszeń społeczności zależy kto będzie miał szansę trafić do grona finalistów Nagrody Okulary Ks. Kaczkowskiego.

Aby zgłosić kandydaturę wystarczy wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy. Następnie ich sylwetkom i dokonaniom przyjrzy się kapituła konkursu, która stawia sobie za cel zachowanie obiektywizmu i najwyższych standardów oceny kandydatów.

„Chociaż działaniom księdza towarzyszyło wiele przeszkód, on sam zdawał się ich nie dostrzegać – mówi Anna Cina-Ciskowska, prezes zarządu fundacji – a my do dziś żartobliwie zastanawiamy się, czy to kwestia wady wzroku czy ogromnego serca. Faktem jest, że Jan wybudował hospicjum mimo braku pieniędzy, „ojcował” wielu osobom i wymagał od siebie tyle samo ile od zdrowego człowieka, mimo chorób, które go dotknęły. Teraz chcemy nagrodzić osoby, które działają zgodnie z jego ideami. Nawet jeżeli wcześniej o nim nie słyszały.”

Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń konkursowych 15 lipca fundacja rozpocznie prace mające wyłonić 10 nominowanych do nagrody, wśród których zwycięzcę wyłoni kapituła konkursowa. W jej obecnym składzie zasiadają m.in. Józef Kaczkowski, Jerzy Stuhr, Kapsyda Kobro-Okołowicz i Przemysław Staroń.

Wyniki i wręczenie nagród, w tym finansowych, zostaną ogłoszone podczas gali, która odbędzie się we wrześniu, w Sopocie.
Organizatorzy zapraszają zainteresowanych zgłoszeniem kandydatów na okularykaczkowskiego.org.

Poznaj regulamin konkursu i zgłoś kandydata.

Close Menu