Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

Mam Czas – grupa wsparcia dla mam niemowlaków online

Mam Czas – grupa wsparcia dla mam niemowlaków online

Od niedawna jesteś Mamą (po raz pierwszy, kolejny…). Bycie Mamą to przygoda życia. Ty już wiesz najlepiej, czy to niekończące się morze czułości i tkliwości, czy może nieznany dotąd obszar lęków i trwóg. A może trochę to i trochę to? Tak, Mamo, Ty już wiesz.
Chcemy Cię zaprosić do naszego wspólnego przedsięwzięcia, do kręgu, w którym będziesz mogła w sposób dla siebie możliwie najbezpieczniejszy popatrzeć na to, co otwiera w Tobie macierzyństwo. Nie jest ważne, czy to Twoje pierwsze Dziecko, czy może kolejne, dla każdego z nich jesteś Jedyną Mamą, dla każdego z nich jesteś inną Mamą i w zasadzie to jest w tym wszystkim tak samo piękne jak i przerażające.
Chciałybyśmy, dzieląc się wspólnym doświadczeniem Mocy i Niemocy popatrzeć na Nasze bycie w tym świecie jako Matki: Kobiety, które pewnego dnia stały się dla kogoś Całym Światem. A to wszystko w nowym, trudnym kontekście sytuacji epidemicznej….
Zapraszamy więc na cotygodniowe spotkania w zamkniętej grupie, w której będziemy mogły dzielić się najciemniejszą i najjaśniejszą stroną naszego Nowego Bycia w świecie. Chcemy stworzyć grupę dla kobiet, które cenią sobie szczere i budujące kontakty z innymi.
Co tydzień, w każdy poniedziałek (start 14 września), przez półtorej godziny BĘDZIEMY ZE SOBĄ.
A przy tym będziemy:
– mówić i słuchać o tym, co teraz dla Was żywe i ważne,
– oswajać trudności i radości związane z byciem Mamą,
– obdarowywać się uwagą,
– wzmacniać się w poczuciu bycia Mamą wystarczająco dobrą,
– czerpać siłę i spokój z bycia razem.
Jeżeli doczytałaś informację do tego miejsca, to dziękujemy i prosimy, zostań do końca opisu. Staramy się w nim wyjaśnić jak najdokładniej, o co w tym wszystkim chodzi. A jeżeli po lekturze będziesz mieć pytania, wątpliwości, albo będziesz się zastanawiać czy grupa jest dla Ciebie, to zapraszamy do kontaktu (wyrwinska.katarzyna@gmail.com, stanislawek.joanna@gmail.com).
ZAMKNIĘTA GRUPA WSPARCIA, bo:
– stały skład uczestniczek pozwala szybciej wytworzyć atmosferę bezpieczeństwa,
– zasada poufności będzie jedną z podstawowych zasad przy tworzeniu grupy, oznacza to, że z szacunkiem i spokojem będziesz mogła wnieść na forum grupy to, co ważne, mocne, trudne,
– liczba uczestniczek jest najbardziej optymalna, aby nie powstał chaos i abyś ze wszystkim co wnosisz była zauważona i usłyszana (8 osób maksymalnie),
– stałe godziny spotkań pozwolą Ci zachować porządek w planie dnia, tygodnia, miesiąca (ilość spotkań jest określona z góry, będzie ich 10),
– możesz być ze swoim dzieckiem, możesz też być sama jeśli masz taką wolę i możliwość
KIEDY?
PONIEDZIAŁKI, godz. 10.00-12.00, startujemy 14 września. Spotykamy się w każdy poniedziałek o tej samej porze przez 10 kolejnych tygodni.
JAK?
Spotkania będą się odbywać za pośrednictwem GoogleMeet. Maksymalna liczba uczestniczek grupy to 8.
CENA:
BEZPŁATNIE
Grupa wsparcia dla mam niemowlaków MamCzas to projekt współfinansowany przez Miasto Sopot oraz Program FIO Narodowego Instytutu Wolności w ramach Fundusz AKUMULATOR SPOŁECZNY. Dzięki temu możemy zrealizować  bezpłatny cykl spotkań dla sopockich mam.
ZAPISY:
Prosimy piszcie na adresy wyrwinska.katarzyna@gmail.com lub stanislawek.joanna@gmail.com. W odpowiedzi otrzymacie od nas formularze rekrutacyjne z prośbą o wypełnienie. W następnym kroku będziemy się z Wami kontaktować indywidualnie.
Pierwszeństwo udziału w grupie będą miały mamy zamieszkałe w Sopocie.
W PROJEKCIE PRZEWIDZIANO DODATKOWO BEZPŁATNE KONSULTACJE INDYWIDUALNE DLA UCZESTNICZEK PROGRAMU.
PROWADZĄCE:
Joanna Stanisławek-Kapusta – jestem szkolącym się terapeutą,pedagożką, nauczycielką, logopedką wywodzącą się z Uniwersytetu Gdańskiego, od kilku lat działam na polu arteterapii. Skończyłam międzyuczelniane studium arteterapii przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Kolejny szczebel wykształcenia zdobyłam w Warszawie pod okiem prof. Jerzego Mellibrudy w utworzonym pod jego patronatem Studium Pomocy Psychologicznej i Interwencji Kryzysowej. W następnej kolejności ukończyłam dwustopniowy kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz jestem szkolącym się psychoterapeutą w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii Intra w Warszawie. W międzyczasie regularnie doszkalam się na różnego rodzaju kursach w obszarze rozwoju osobistego. Tak, też jestem Mamą i wiem, co niesie ze sobą bycie Mamą, choć przyznam szczerze, że obcowanie z dziećmi towarzyszy mi odkąd pamiętam, z racji zawodu jaki wykonuję. Wiem też, że nie ma idealnego wzoru na bycie Mamą a to, o czym czytam i widzę w tabloidach na temat macierzyństwa wprawia mnie w osłupienie i wciąż na nowo zadaję sobie pytanie: czy ja o czymś nie wiem? Dla jasności: to trochę z przymrużeniem oka. W grupie, którą chcemy stworzyć z Kasią będzie dużo miejsca na humor i dystans wobec własnego macierzyństwa.
Kasia Wyrwińska – jestem mamą 3,5-letniej Igi. Chociaż ukończyłam socjologię i kilka lat pracowałam w organizacjach pozarządowych realizując projekty obywatelskie zawsze czułam, że to, co daje mi prawdziwe poczucie sensu i spełnienia to tworzenie przestrzeni dla innych do spotkania z samym sobą. Po powrocie z urlopu macierzyńskiego natrafiłam na informację, że Fundacja Sto Pociech z Warszawy organizuje kurs trenerski dla osób, które chcą prowadzić grupy wsparcia dla rodziców. „To wspaniale się składa” – tak pomyślałam i kilka miesięcy później miałam za sobą, jak się okazało, jedno z ważniejszych doświadczeń w życiu. Oprócz kompetencji trenerskich, grupa dała mi niezwykłą siłę. Dokładnie taką, jakiej potrzebowałam na tamtym etapie bycia mamą. Chcę się dzielić tym darem jakim jest moc grupy i właśnie dlatego zapraszam Was do udziału w grupie mam „MamCzas”. Być może dla części z Was istotne będą jeszcze dwie informacje: jestem socjoterapeutką z dyplomem Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego oraz jestem na II roku roku szkoły psychoterapii Psychodynamicznej w ramach KCP.
Spotkania, na które Was zapraszamy to cykl prowadzony w oparciu o formułę wypracowaną przez warszawską Fundację Sto Pociech. Jedna z misji Fundacji to szerzenie idei wspierania i towarzyszenia mamom w tym przełomowym momencie ich życia, jakim jest pojawienie się dziecka, w ramach spotkań “Urodziłam Życie”. Szerzenie idei to m.in. szkolenie osób chcących prowadzić takie grupy w swoich społecznościach. Więcej o działaniach Fundacji Sto Pociech można przeczytać tutaj: www.stopociech.pl

Informacja pochodzi od inicjatorek grupy wsparcia: https://www.facebook.com/events/336639977693110/

Close Menu