Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

DZIĘKUJEMY WOLONTARIUSZOM I SPOŁECZNIKOM ZA ROK 2020!

DZIĘKUJEMY WOLONTARIUSZOM I SPOŁECZNIKOM ZA ROK 2020!

Grudzień jest miesiącem wyjątkowym. Mikołajki, święta, podsumowanie zbliżającego się końca roku, ale także Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, który obchodzimy 5 grudnia. To święto społeczników, ochotników i aktywistów. Możemy spotkać ich wszędzie – na ulicy, w schronisku dla zwierząt, podczas wydarzeń kulturalnych i sportowych, w Domu Pomocy Społecznej i w Hospicjum, w szkole i w bibliotece… Swój czas przeznaczają tak po prostu – na pomaganie.

Sytuacja związana z pandemią  koronawirusa postawiła przed wszystkimi niespodziewane wyzwania. W sposób wyjątkowy sprawiły one, że słowa „Wolontariusz” i „Pomaganie” nabrały jeszcze większego znaczenia. Mimo trudnej sytuacji  związanej z epidemią do Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu w roku 2020 zgłosiło się  ponad 60 osób chętnych do pomocy. Nie jest możliwe policzenie, ani nawet oszacowanie, ile dobra zostało włożonego w każde, nawet z pozoru najdrobniejsze, działanie na rzecz drugiego Człowieka.

Lista spraw, w które zaangażowali się Wolontariusze w tym roku jest naprawdę długa. Szycie maseczek i ich rozdawanie, robienie zakupów, dostarczanie leków i  paczek żywnościowych, korepetycje i wsparcie dzieci i młodzieży, rozwożenie ciepłych posiłków…

Drodzy Wolontariusze, Drogie Wolontariuszki! Drodzy Harcerze i Harcerki z ZHP Hufca Sopot ! Drodzy Społecznicy i Aktywiści Sopockich Organizacji Pozarządowych! Cieszymy się, że jesteście. Dziękujemy Wam wszystkim za działanie i energię, za Waszą uważność i wrażliwość, za czas przeznaczony z uśmiechem drugiemu Człowiekowi. Przekazujemy Wam serdeczne i wzruszające podziękowania płynące od sopockich seniorów, którzy bez Was – jak sami mówią, nie poradziliby sobie tak dobrze.

Niech Wam się dzieje jak najpiękniej i jak najpomyślniej!

Zespół Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Na Drodze Ekspresji

Close Menu