Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

DOSTĘPNOŚĆ W ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ – SZKOLENIA ONLINE | 6 i 13 grudnia br.

DOSTĘPNOŚĆ W ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ – SZKOLENIA ONLINE | 6 i 13 grudnia br.

Pomorska Sieć Centrów Organizacji Pozarządowych zaprasza na dwa szkolenia on-line organizacje pozarządowe, działające w Województwie Pomorskim.

6 grudnia 2021, godz. 18:00-19:30

Obowiązek zapewnienia dostępności od niedawna dotyka także organizacje pozarządowe finansowane ze środków publicznych. Na szkoleniu poznasz podstawy prawne podane w ludzkiej formie. Określone zostaną trzy obszary dostępności.  W dalszej części spotkania poruszone zostaną kryteria dostępności komunikacyjno-informacyjnej oraz sposoby ich oceny. Prowadzący opowie o specjalnych potrzebach osób w tym zakresie w kontekście codziennej działalności organizacji, pisania projektów, tworzenia publikacji i realizacji wydarzeń.

13 grudnia 2021, godz. 18:00-19:30

W drugiej części szkolenia poruszone zostaną kryteria dostępności cyfrowej i architektoniczniej oraz sposoby ich oceny. Prowadzący opowie o specjalnych potrzebach osób w tym zakresie w kontekście codziennej działalności organizacji, tworzenia publikacji i realizacji wydarzeń.

TRENER:

dr Marcin Karwowski  – trener, coach, specjalista informacji, doktor nauk humanistycznych
w dziedzinie informatologii. Posiada kilka tysięcy godzin doświadczenia na sali szkoleniowej – pracuje głównie z trenerami, nauczycielami, pracownikami kultury, rodzicami i młodzieżą. Prowadzi szkolenia z zakresu kompetencji cyfrowych, trenerskich, menedżerskich i osobistych. Uwielbia niesztampowe metody pracy, zarówno na sali szkoleniowej, jak i w biurze czy domu. Od ponad 10 lat pracuje z osobami niepełnosprawnymi w zakresie dostępności narzędzi, materiałów i architektury dla osób ze specjalnymi potrzebami. Obecnie dyrektor instytucji kultury oraz koordynator kilkunastu projektów.

Webinar jest całkowicie darmowy i będzie trwał po ok. 1, 5 godziny.

Link do spotkania zostanie przekazany mailowo w dniu webinarium.

Aby się zarejestrować wystarczy wypełnić krótki formularz: ps://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfcIL9tjYv78GJ3c2TPs5YFp1d7tk3IY7blz-5-yvidOwbXnQ/viewform?usp=sf_link

Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

Szkolenie realizowane w ramach zadania „Pozarządowy survival- jak przetrwać (i się rozwijać) w pozarządowym świecie”  system wspierania 3 sektora  w województwie pomorskim przez Pomorską Sieć COP” dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego.

Close Menu