Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

SZKOLENIE „DOSTĘPNOŚĆ W ORGANIZACJACH POZARZĄDOWYCH” | 20.11.2021

SZKOLENIE „DOSTĘPNOŚĆ W ORGANIZACJACH POZARZĄDOWYCH” | 20.11.2021

W sobotę 20 listopada, w godz. 10.00-15.00 w Sopockim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (ul. Marynarzy 4 w Sopocie) odbędzie się szkolenie dotyczące problematyki „dostępności”.

Obowiązek zapewnienia dostępności od niedawna dotyka także organizacje pozarządowe, które wykonują zadania finansowane ze środków publicznych.

Na szkoleniu poznasz podstawy prawne podane w „ludzkiej” formie. Omówione zostaną obszary dostępności i obowiązki w ich zakresie. Dokonasz autooceny z wykorzystaniem list kontrolnych, opracujesz deklarację dostępności i stworzysz plan działania na rzecz poprawy i bieżącego zapewniania dostępności. Podczas spotkania nauczysz się podstaw tworzenia tekstów alternatywnych dla ilustracji i stworzysz audiodeskrypcję dla loga swojej organizacji.

Na szkolenie zapraszamy w pierwszej kolejności sopockie organizacje pozarządowe, których budżet roczny w 50% tworzą środki publiczne oraz te które prowadzą działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami, na rzecz osób w wieku emerytalnym oraz prowadzące działalność w obszarze ochrony i promocji zdrowia.

Na Wasze zgłoszenia czekamy pod linkiem: https://forms.gle/tbi9wV4YdfwrEiu79 do 17 listopada br.

Szkolenie poprowadzi dr Marcin Karwowski  – trener, coach, specjalista informacji, doktor nauk humanistycznych
w dziedzinie informatologii. Posiada kilka tysięcy godzin doświadczenia na sali szkoleniowej – pracuje głównie z trenerami, nauczycielami, pracownikami kultury, rodzicami i młodzieżą. Prowadzi szkolenia z zakresu kompetencji cyfrowych, trenerskich, menedżerskich i osobistych. Uwielbia niesztampowe metody pracy, zarówno na sali szkoleniowej, jak i w biurze czy domu. Od ponad 10 lat pracuje z osobami niepełnosprawnymi w zakresie dostępności narzędzi, materiałów i architektury dla osób ze specjalnymi potrzebami. Obecnie dyrektor instytucji kultury oraz koordynator kilkunastu projektów.

Szkolenie realizowane w ramach zadania „Pozarządowy survival- jak przetrwać (i się rozwijać) w pozarządowym świecie” – system wspierania 3 sektora w województwie pomorskim przez Pomorską Sieć COP” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego oraz w ramach zadania „Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu” współfinansowanego ze środków Gminy Miasta Sopotu.

Close Menu