Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

ABC fundraisingu w działalności organizacji pozarządowych

ABC fundraisingu w działalności organizacji pozarządowych

Czy małe i średnie organizacje pozarządowe są w stanie profesjonalnie i systematycznie pozyskiwać fundusze na działalność swojej organizacji? Czym tak naprawdę jest fundraising i z czym się wiąże? Przyjdź na szkolenie i rozpocznij swoją przygodę z fundrasingiem!

W sobotę 26 listopada br., w godzinach 9.30-13.30 w Sopockim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (ul. Marynarzy 4 w Sopocie, sala nr 1) odbędzie się szkolenie dla organizacji pozarządowych, podczas którego jego uczestnicy dowiedzą się czym jest fundraising i od czego zacząć jego wdrażanie.

W programie szkolenia:

  1. Podstawy fundraisingu. Czym jest i w jaki sposób angażuje społeczności do pozyskiwania środków finansowych na cele społecznie użyteczne.
  2. Jak wykorzystać misję organizacji do budowania strategii fundraisingowych w organizacji
  3. Współpraca zarządu organizacji z fundraiserem
  4. Z czego składa się kampania fundrasingowa
  5. Tworzenie oferty sponsorskiej
  6. Narzędzia fundraisingu.

Szkolenie będzie składało się z części wykładowej oraz ćwiczeń.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy do dnia 24 listopada lub wyczerpania miejsc pod linkiem:

https://forms.gle/d4kisjaHU8qKZ7SAA

Szkolenie poprowadzi:

Anna Jędrzejewska – społecznik i przedsiębiorca. Przez 20 lat związana z jedną z gdańskich organizacji pozarządowych. Specjalistka od pozyskiwania funduszy, budowania relacji i utrzymywania kontaktów ze sponsorami. Koordynatorka wydarzeń specjalnych, w tym koncertów charytatywnych, imprez plenerowych, tworzenia i wdrażanie strategii fundrasingowych. Pomysłodawczyni oraz trenerka programu pilotażowego „Twoje pierwsze kroki w fundraisingu” od pięciu lat realizowanego przy współpracy z Miastem Gdańsk. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresy CSR, komunikacji, public relations oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. Z wykształcenia pedagog i hortiterapeuta. W toku realizacji autorski program „Ogród Matyldy, jak rośnie jedzenie”, oparty na tezie z ogrodu do kuchni, z rabatki na talerz. Tworzy oraz prowadzi ogrody terapetuczne.

Szkolenie bezpłatne, realizowane w ramach projektu „Pozarządowy survival – jak przetrwać (i się rozwijać) w pozarządowym świecie – system wspierania 3 sektora w województwie pomorskim przez Pomorską Sieć COP”, dofinansowanym ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego.

Close Menu