Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

WALENTYNKI – DZIEŃ WYJĄTKOWY DLA OSÓB CHORUJĄCYCH PSYCHICZNIE

WALENTYNKI – DZIEŃ WYJĄTKOWY DLA OSÓB CHORUJĄCYCH PSYCHICZNIE

Powszechnie wiadomo, że św. Walenty jest patronem osób zakochanych. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że jest także patronem osób doświadczających kryzysów psychicznych.

Problemy i potrzeby osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego nie budzą zainteresowania społeczeństwa, osoby te są postrzegane w sposób stereotypowy. Walentynki są więc szczególną okazją, aby zwrócić uwagę na sytuację społeczną osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego.

Po raz kolejny sopoccy wolontariusze i wolontariuszki, a także członkowie różnych organizacji i instytucji włączyli się w akcję „Róża od św. Walentego”. W Walentynki właśnie odwiedzą z różami i kartami z życzeniami Pacjentów i Pacjentki, m.in. Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego na Srebrzysku. To symbol nadziei – dowód pamięci i solidarności, który pozwala wprowadzić chwilę radości do ich codzienności.

Wielkie podziękowania za włączenie w akcję dla: Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Sopocie, Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 w Sopocie, Domu Pomocy Społecznej w Sopocie,  Środowiskowego Domu Samopomocy w Sopocie, Sopockich Szkół Autonomicznych, Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym SPON, Fundacji „Sprawni Inaczej” Środowiskowego Domu Samopomocy ,,Żagiel”, Środowiskowego Domu Samopomocy w Okrągłej Łące, Stowarzyszenia „Przyjazna Dłoń”Szkoły Podstawowej nr 77 w Gdańsku, Statku Pirat, mieszkańców i mieszkanek Sopotu, Wolontariuszy i Wolontariuszek Sopockiego Wolontariatu.

Close Menu