Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

W MAJÓWKĘ RAZEM DZIAŁAMY DLA SOPOTU!

W MAJÓWKĘ RAZEM DZIAŁAMY DLA SOPOTU!

Tegoroczna Majówka dla wielu z nas będzie różniła się od minionych edycji. W zmęczeniu warunkami pandemii i nie najlepszymi prognozami pogody zastanawiamy się, jak spędzić zbliżający się długi weekend. Podpowiadamy i zachęcamy do włączenia się w akcję „Korpusiaki sprzątają Pomorze” i obywatelskiego sprzątania Sopotu.

W lasach i parkach Pomorza jest mnóstwo butelek, puszek i innych śmieci, które mają negatywny wpływ na przyrodę, zagrażają zwierzętom, jak również powodują zwiększone ryzyko pożaru. W wielu miejscach Sopotu również obserwujemy ten znaczący problem.

Akcja „Korpusiaki sprzątają Pomorze” zakłada uprzątnięcie choć części śmieci, zanieczyszczających zieleń w lesie, w pobliskich parkach i skwerach, czy innych ważnych przyrodniczo i kulturowo terenów publicznych, dzięki aktywności społeczności lokalnych.

Jeśli wybierasz się na spacer podczas majówki zabierz z sobą rękawiczki, worki na śmieci lub mocne reklamówki i po prostu gdziekolwiek będziesz – uprzątnij napotkane śmieci. Zabierz je z sobą i wrzuć do najbliższego śmietnika.

To niewielki wysiłek, a wielka przysługa dla naszej planety i przyszłych pokoleń. To akcja, dzięki której mamy realny wpływ na to, by iść naturze z pomocą.

Organizatorzy akcji jednocześnie zwracają uwagę na konieczność zachowania szczególnych zasad bezpieczeństwa, w tym nie organizowanie akcji grupowych, a podejmowania działań w pojedynkę lub w rodzinnym gronie.

Efektami podjętych działań można dzielić się na Fb w profilu wydarzenia „Korpusiaki sprzątają Pomorze”. Zachęcamy do umieszczania zdjęć i relacji podjętych w Sopocie otagowując je

 #wezworekdolasu #pomorze #sopot #ekoodpowiedzialni 

Wydarzenie na Fb: https://www.facebook.com/events/532990987347376/

Organizatorzy:

Wolontariatgdansk

Malborskie Centrum Wolontariatu

Regionalne Centrum Wolontariatu w Słupsku

Partnerzy:

Pomorska Sieć Centrów Organizacji Pozarządowych

Fundacja MAPA Obywatelska

Stowarzyszenie EDUQ

Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji

Sopocki Wolontariat

Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych

 

Inicjatywa realizowana w ramach projektu sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków „Korpusu Solidarności – Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030”.

 

Close Menu